Krótkie, długie, z golfem, rozpinane, zapinane. Bez względu na wykończenie, fason i kolor, możesz być pewna, że swetry damskie są bardzo modne. Wybieraj takie, w których Ci do twarzy, które pasują do Twojej sylwetki. Na co zwracać uwagę podczas wyboru nielanego swetra?

  • Na tkaninę, wykluczone są swetry syntetyczne oraz uszyte z futra zwierząt. Najlepiej postawić na naturalną wełnę lub kaszmir.
  • Na markę, odradzamy swetry damskie produkowane w Chinach, gdyż zazwyczaj są słabej jakości, wyciągają się, a nawet uczulają. Pamiętaj, że naturalne tkaniny, takie jak wełna również mogą uczulać!
  • Na kolor, jednak nie chodzi tu o konkretny odcień. Istotne jest to, by sweterek był wpasowany do Twojej garderoby. Jeśli pokusisz się o piękny turkusowy sweterek, a potem okaże się, że nie będziesz miała go, do czego włożyć zakupy pójdą na marne.
  • Na zalecaną technikę prania. Zdecydowanie najłatwiej po prostu wrzucić sweter do pralki i nie martwić się o nic. Jednak wiele swetrów nie jest przystosowanych do prania w pralkach. Jeśli uważasz, że nie będzie Ci się chciało prać ręcznie wełnianego swetra, to po prostu zrezygnuj z zakupu na rzecz innego. O tym, w jaki sposób należy czyścić swetry damskie, producent informuje na matce.

Jakie typy swetrów spotkasz w sklepach?

Swetry damskie produkowane są w różnych wzorach i stylach. Wybór odpowiedniego stylu do pracy lub do noszenia domu zależy od Twoich osobistych preferencji, ale także norm obowiązujących w miejscu Twojej pracy. Być może Twój szef wymaga eleganckiego dress codu, a może nie przywiązuje do tego większej uwagi. Większość swetrów, które widujemy w sklepach  to duże, bezkształtne ubrania przeznaczone do wylegiwania się na dzień. Tego typu swetry damskie sprawdzą się także, jako okrycie pod zimowym płaszczem.

  1. Swetry przylegające do ciała z dekoltem w kształcie V. Mogą być z golfem lub bez, ale z pewnością są odpowiednie, gdy pracujesz w biurze lub urzędzie. Taki grzeczny styl. Pod tego typy swetry możesz założyć elegancką biała koszulę lub zwykły podkoszulek.
  2. Swetry rozpinane, czyli popularne kardigany. Zazwyczaj są one wyposażone w duże guziki i suwaki, mają także dłuższe rękawy. Kardigany są raczej luźniejsze, idealne by włożyć takie sweter w domu w chłodniejsze wieczory.
  3. Golfy i półgolfy są swetrami wyposażonymi w długi kołnierz, który otula szyję. Golfy mogą być atrakcyjne
  4. Swetry kamizelki noszone są do rozmaitych bluzek, koszul, sukienek i spodni. Kamizelki są wygodne i mogą pełnić rolę subtelnego dodatku. Kamizelki są bez rękawów, a mogą kończyć się tali lub sięgać uda.  Zapinane mogą być na guziki, agrafki lub zamki.